İnox Robot | Döner Robotları

2011 yılında küçük bir girişim ile başlayan markalaşma çalışmalarımız 2018 yılında gıda işleme makineleri, teknik servis ve ürün sonrası hizmetler ile yön bulmuştur. 2019 yılının ilk çeyreğinde et üretim tesislerine ve fastfood restoranlarına endüstriyel döner robotları, fastfood döner robotları, 7/24 teknik servis ve destek hizmetlerimiz ile işletmeler için kalıcı çözümler üretiyoruz.

Bizi Takip Edin
 

Döner Robotu ile Döner Kesme ve Pişirme

Otomatik döner kesme makinesi ya da tam otomatik döner robotu ile döner kesme ve pişirme işlemleri nasıl yapılır?

Döner Robotu ile Döner Kesme ve Pişirme

Daha önceki yazılarımızda döner robotunun otomatik kesme ve pişirme gerçekleştirdiğinden bahsetmiştik. Bu yazımızda döner robotunun bu işlemleri nasıl gerçekleştirdiğinden ve kullanıcının nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Döner Robotu ile Döner Pişirme

Kullanılacak olan taze sarılmış veya şoklanmış döner, döner robotuna oturtulduktan sonra pişirme işlemine başlanır. Dönerin, yarım saat boyunca kısık ateşte pişirilmesi önerilmektedir. Bunun nedeni, daha erken kesme işleminin yapılması durumunda, dönerin parçalanması ve bozulmasıdır. Dönerin uygun şekilde pişmesi için, ekibimiz tarafından verilen talimatları dikkatlice yerine getirmelisiniz. Döner pişerken, döner ocağının yanlarında bulunan kapakları, ocaktan çıkan ısıyı dönere yönlendirecek şekilde konumlandırmalısınız. Döner robotu, dönerin pişip pişmediğini algılamamaktadır. Bu nedenle döneri kendiniz kontrol etmelisiniz. Döneriniz uygun şekilde piştiğinde döner robotu ile döner kesmeye hazırsınız demektir.

Döner Robotu ile Döner Kesme

Döner robotu ile döner kesme işlemine başlamadan önce kullanılacak bıçak kontrol edilmelidir. Uygun keskinliğe sahip olmayan bıçaklar, dönere ve dönerin bütünlüğüne zarar verebilir. Bıçağın keskinliği kontrol edildikten sonra kesme kalınlığı ayarlanmalıdır. Döner için ideal kesme kalınlığı 3 ila 4 milimetre aralığındadır ancak işletme olarak farklı bir kalınlık tercih ediyor olabilirsiniz. Bunun için kesme kalınlığı ayarını değiştirebilir ve her kesimde eşit kalınlıkta döner elde edebilirsiniz. Döner robotu otomatik kesim gerçekleştirmektedir. Bu nedenle ayar değiştirmek dışında elle müdahale etmenizi gerektiren bir süreç yoktur. Kesme işlemi sonucunda, tamamı eşit kalınlığa sahip ve iyi pişmiş bir döner elde edeceksiniz.

No Comments

Post A Comment
Open chat