İnox Robot | Döner Robotları

2011 yılında küçük bir girişim ile başlayan markalaşma çalışmalarımız 2018 yılında gıda işleme makineleri, teknik servis ve ürün sonrası hizmetler ile yön bulmuştur. 2019 yılının ilk çeyreğinde et üretim tesislerine ve fastfood restoranlarına endüstriyel döner robotları, fastfood döner robotları, 7/24 teknik servis ve destek hizmetlerimiz ile işletmeler için kalıcı çözümler üretiyoruz.

Bizi Takip Edin
 
İnox Döner Robotu

A’dan Z’ye Döner Robotu

Döner robotu nedir? Döner robotu ne işe yarar? A'dan Z'ye döner robotu hakkında her şey.

A’dan Z’ye Döner Robotu

Gıda sektöründe hijyen ve güvenilirliğin ciddi önem taşıdığı günümüzde, geleneksel yöntemler yerini makinelere bırakmaktadır. Ülkemizde gıda sektörü dendiğinde öne çıkan döner işletmeleri de döner robotu kullanarak bu değişime ayak uydurmaktadır. Hijyen ve güvenlik sunan döner robotu işletmelere aynı zamanda maliyet açısından da birçok katkı sunmaktadır. Peki döner robotu nedir? Ne işe yarar?

Döner Robotu Nedir?

 

Ülkemizde döner işletmelerinde çoğunlukla elle kesim yapılmaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi nedeniyle müşterilerin hijyen ve güvenilirlik anlayışı değişmiştir. Bu da elle kesim gerçekleştiren işletmelerin, müşteri memnuniyeti açısından bir takım sorunlarla karşılaşmasına ve müşteriler tarafından daha az tercih edilmesine neden olmuştur. Bu noktada el değmeden otomatik ve hijyenik biçimde kesim gerçekleştiren döner robotu, işletmeler için vazgeçilmez bir seçenek haline gelmiştir. Döner robotu kullanan et üretim tesisleri ve döner işletmeleri, daha güvenilir ve hijyenik bir seçenek olduklarından dolayı müşteriler tarafından daha çok tercih edilmekte ve bu sayede döner robotu kullanan işletmeler, geleneksel yöntemlerle çalışan işletmelere kıyasla sektörde daha öne çıkmıştır.

İnox Fast Food Döner Robotu 40 KG
İnox Robot döner robotu, otomatik olarak kesim gerçekleştiren, kesimi yapılan etin sıcaklığını muhafaza edebilen, 304 kalite gıdaya uygun malzemeden üretilen bir araçtır. İnox Robot ürün yelpazesinde bulunan ve farklı döner ağırlığı kapasitesine sahip döner robotu ürünleri, dönerin istenilen kalınlıkta kesilmesine olanak tanır. Elle kesimle kıyaslandığında sahip olduğu hassasiyet sayesinde her kesimde eşit kalınlıkta ürün çıkarır. Böylelikle müşterilere sunulan ürün her zaman tam pişmiş ve eşit kalınlıktadır.

Sağladığı kolaylık ve işletme giderlerini azaltması sayesinde işletmelere büyük katkı sunan döner robotu avantajları ile de cazip bir seçenektir. Döner robotu otomatik kesim gerçekleştirdiğinden, kesim ustası gibi personel gereksinimini ortadan kaldırır. Enerji tüketimi çok düşüktür, bu sayede enerji giderlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Döner robotu elle kesime kıyasla daha hızlıdır, bu sayede servis hızınızı arttırır, üretim kapasitenizi yükseltmenizi sağlar. Döner robotu 7/24 kesim gerçekleştirebilmektedir.

Bunların yanında döner robotu avantajları yalnızca mali açıdan değil, güvenlik ve bakım açısından da caziptir. Döner robotu otomatik kesim gerçekleştirdiğinden, olası iş kazası risklerini en aza indirgemektedir. Ayrıca döner robotu üzerinde bulunan acil stop butonu ile kesim işlemi durdurulabilmektedir. Kullanımı da oldukça kolay olan İnox Robot döner robotu, sökülebilir ve modüler olması sayesinde kolay temizleme ve bakım imkanı sunar.

Tam otomasyon dahilinde dönerin hazırlanması, pişirilmesi, kesim ve paketlenmesi gibi tüm üretim süreçlerini son teknoloji ile destekleyen İnox Robot döner robotu avantajları, fiyatı ve satış öncesi ile satış sonrası hizmetleri ile muadillerine kıyasla öne çıkmaktadır.

İnox Robot olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz iki tür döner robotu türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan Endüstriyel Döner Robotu, et üretim tesislerinde kullanıma uygundur ve 250 KG ile 350 KG döner kapasitesine sahiptir. Fast Food Döner Robotu çeşitlerimiz ise 40 KG, 50 KG, 100 KG, 120 KG ve 150 KG döner kapasitesine sahiptir. Tüm döner robotu ürünlerimiz gıdaya uygun ve uzun ömürlü malzemeler ile üretilmektedir.

Hijyenik, el değmeden ve 24 saat kesintisiz kesim imkanı sunarken döner üretim kapasitenizi de artırmanızı sağlayan İnox Robot döner robotu ürünleri ile ilgili bilgi almak, döner robotu avantajlarından faydalanmak isterseniz satış ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


No Comments

Post A Comment
Open chat